Pranešimas spaudai
Jaunimo šokių kolektyvas „Nemunas” su savo programa prisistatė 6-ajame tautinių kolektyvų festivalyje, vykusiame La Bandos technologiniame centre, Santjago del Estero mieste.
Renginyje dalyvavo įvairių šalių bendruomenės – italų, ispanų, prancūzų, korėjiečių, japonų ir kitų – kurios pristatė savo kultūrinius paveldus. Šventės šūkis „Taika pasaulyje” atspindėjo renginio tikslą ne tik pagerbti kultūrų įvairovę, bet ir skatinti vienybę bei taikų sambūvį.
Viešnagės metu kolektyvas, vadovaujamas Amparo Cabrera Dulke ir Marianelos Siperkos, kartu su garbės pirmininku Alfredu Dulke, susitiko su lietuvių šeimomis Santjago del Estero mieste.
Norėdami dalyvauti šiame renginyje, kolektyvo nariai įveikė daugiau nei 1000 km. 2025 metais kolektyvas jau yra nuvažiavęs daugiau nei 2500 km, koncertuodamas įvairiuose socialiniuose ir kultūriniuose renginiuose Argentinoje.
Iki šiol šiais metais Lietuvių draugijos „Nemunas” kolektyvai pasirodė:
• 21-ojoje tautinių kolektyvų mugėje Necochea–Quequén mieste (2025 m.),
• Esquel (Chubut) mieste, minint 119-ąsias jo įkūrimo metines,
• La Bandos mieste (Santjago del Estero).
Šiais pasirodymais kolektyvai toliau atstovauja Lietuvos bendruomenei ir Berisso miestui, vadinamam Imigrantų provincijos sostine, visoje Argentinoje.
Primename, kad Berisso lietuvių draugijos „Nemunas” jaunimo kolektyvas „Nemunas” ir suaugusiųjų kolektyvas „Griaustinis” pernai dalyvavo Lietuvos šimtmečio dainų ir šokių šventėje, kur koncertavo kartu su daugiau nei 9000 atlikėjų iš viso pasaulio. Šią šventę UNESCO pripažino Nematerialiuoju žmonijos kultūros paveldu.
Taip pat verta paminėti, kad 2022 m. tautinių šokių kolektyvas „Nemunas” buvo apdovanotas aukščiausiu Lietuvos Vyriausybės įvertinimu – „Aukso paukšte” – kaip geriausias užsienyje veikiantis lietuvių šokių kolektyvas ir jo vadovas. Šį apdovanojimą skiria Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su Užsienio reikalų ministerija.
Šiuo metu Lietuvių draugija „Nemunas” ruošiasi Lietuvių šokių šventei „Argentina 2027″, pavadintai „Stiprios šaknys, gyva kultūra” („Raíces fuertes, cultura viva”), kurioje dalyvaus lietuvių kolektyvai iš Lietuvos ir išeivijos bendruomenių visame pasaulyje.