PagrindinisKinasDaugiausia nominacijų „Oskarų“ apdovanojimams gavo „Openheimeris“

Daugiausia nominacijų „Oskarų“ apdovanojimams gavo „Openheimeris“

Paskelbta

AFP-AP-BNS

Christopherio Nolano (Kristoferio Nolano) epas apie atominės bombos kūrėją „Openheimeris“ (Oppenheimer) antradienį surinko daugiausiai – 13 – „Oskarų“ nominacijų ir užėmė lyderio poziciją lenktynėse dėl Holivudo apdovanojimų.

Be kita ko, trijų valandų trukmės filmas buvo nominuotas geriausio filmo, geriausio režisieriaus kategorijose. Į „Oskarus“ pretenduoja pagrindinį vaidmenį sukūręs Cillianas Murphy (Kilianas Merfis) bei antraplanius vaidmenis sukūrę Robertas Downey (Robertas Daunis) jaunesnysis ir Emily Blunt (Emili Blant).

Filmas, kuris laikomas 96-ųjų „Oskarų“ apdovanojimų favoritu laimėti pagrindinį industrijos prizą, taip pat buvo nominuotas įvairiose techninėse kategorijose.

11 nominacijų pelnė graikų režisieriaus Jorgo Lantimo (Yorgos Lanthimos) romantinė mokslinės fantastikos kino juosta „Prasti reikalai“ (Poor Things).

Šiame filme sužibėjusi Emma Stone (Ema Stoun) pretenduoja tapti geriausia aktore. Nominaciją už vaidmenį „Prastuose reikaluose“ taip pat pelnė aktorius Markas Ruffalo (Markas Rafalas). Be to, juostai atiteko daugybė techninių nominacijų – nuo kinematografijos iki kostiumų dizaino.

10 nominacijų gavo Martino Scorsese (Martino Skorsezės) istorinis epas „Gėlių mėnulio žudikai“ (Killers of the Flower Moon).

Šio filmo žvaigždė Lily Gladstone (Lili Gledstoun) tapo pirmąja indėnų kilmės artiste, nominuota geriausios aktorės kategorijoje. Dešimtą kartą už geriausią režisūrą nominuotas M. Scorsese. Tačiau Leonardo DiCaprio (Leonardas Dikaprijas) liko be geriausio aktoriaus nominacijos.

Kartu su „Openheimeriu“ į kino teatrų ekranus su trenksmu įsiveržusi, nostalgiją legendinei lėlei satyra apie mizoginiją ir moterų įgalinimą pavertusi Gretos Gerwig (Gretos Gervig) „Barbė“’ (Barbie) pelnė aštuonias nominacijas.

„Barbė“ taip pat pretenduoja į geriausio filmo „Oskarą“, Ryanas Goslingas (Rajenas Goslingas) nominuotas geriausio antraplanio aktoriaus kategorijoje, be to į apdovanojimą pretenduoja dvi šiame filme nuskambėjusios dainos.

Vis dėlto G. Gerwig pavardės nėra tarp režisierių, šiemet nominuotų „Oskarui“, o pagrindinį vaidmenį „Barbėje“ sukūrusi Margot Robbie (Margo Robi) nebuvo nominuota geriausios aktorės kategorijoje.

Rekordiniai metai režisierėms

Tai buvo rekordiniai metai moterų režisierių atžvilgiu.

Pirmą kartą per daugiau nei devynis dešimtmečius trunkančius „Oskarų“ apdovanojimus geriausio filmo kategorijoje vienu kartu buvo nominuoti net trys moterų režisuoti filmai – prancūzų drama „Nuopuolio anatomija“ (Anatomy of a Fall), „Barbė“ ir „Praėję gyvenimai“ (Past Lives).

Iki tol tik 19 moterų režisuotų filmų buvo nominuoti geriausio filmo kategorijoje.

Antradienio pranešimas yra itin džiugus filmui „Nuopuolio anatomija“, nepaisant to, kad jis nebuvo oficialus Prancūzijos atstovas tarptautinio filmo kategorijoje. Dėl pastarojo sprendimo Paryžiuje netrūko skėsčiojimo rankomis.

Justine Triet (Žiustin Trijė) režisuota juosta pelnė ne tik geriausio filmo ir geriausios aktorės – už Sandros Huller (Sandros Haler) atliktą vaidmenį – nominacijas, bet ir užsitikrino įvertinimą, kuris, kaip buvo plačiai prognozuojama, turėjo atitekti G. Gerwig. „Nuopuolio anatomija“ taip pat pelnė nominacijas geriausio montažo ir originalaus scenarijaus kategorijose.

Bradley Cooperis (Bredlis Kuperis) pelnė tris individualias nominacijas už vaidmenį filme „Maestro“, jo prodiusavimą ir scenarijaus rašymą. Leonardo Bernsteino (Leonardo Bernstaino) biografija, kurią B. Cooperis taip pat režisavo, iš viso gavo septynias nominacijas.

Tarp kitų pripažinimo sulaukusių filmų buvo Alexanderio Payne’o (Aleksandro Peino) filmas „The Holdovers“ apie mokytoją, virėją ir mokinį, šventiniu laikotarpiu likusius internatinėje mokykloje.

Jis buvo nominuotas penkiose kategorijose, įskaitant vaidybos: geriausiu aktoriumi ir geriausia antro plano aktore pretenduoja tapti Paulas Giamatti (Pola Džamatis) ir Da’Vine Joy Randolph (Dei’Vain Džoi Randolf). Abu jie laikomi stipriais pretendentais savo kategorijose.

Gera diena buvo ir filmui „American Fiction“, satyrai apie rasę, leidybą ir Holivudą, kuris taip pat pelnė penkias nominacijas. Be kita ko, nominuotos jo žvaigždės Jeffrey Wrightas (Džefris Raitas) ir Sterlingas K. Brownas (Sterlingas K. Braunas).

Geriausio filmo kategoriją papildė bendras korėjiečių ir amerikiečių kūrinys „Praėję gyvenimai“ apie meilę, draugystę ir tai, kaip viskas keičiasi, bet kartu išlieka taip pat, bei niūri nacių drama „The Zone of Interest“.

Naujienų agentūros „The Associated Press“ ir PBS „Frontline“ sukurtas dokumentinis filmas apie karą Ukrainoje „20 dienų Mariupolyje“ (20 Days in Mariupol) nominuotas geriausio dokumentinio filmo kategorijoje.

96-ųjų Akademijos apdovanojimų nominantus antradienį paskelbė aktoriai Zazie Beetz (Zezi Bits) ir Jackas Quaidas (Džekas Kveidas).

„Oskarai“ šiemet bus įteikti kovo 10 dieną Los Andžele.

 

Naujausi straipsniai

Kritiškasis kino režisierius Jean-Luc Godard. Pozityvus žmogus pradėdavęs nuo negatyvo

Tie2.lt Žinomas prancūzų režisierius Jean-Luc Godard gimė 1930 m. gruodžio 3 d. Paryžiuje. Jo tėvai...

Europoje labai padaugėjo tymų atvejų

AFP-BNS Praėjusiais metais Europoje labai padaugėjo tymų atvejų: užregistruota 30 tūkst. susirgimų, ir tai yra...

Telšių kunigų seminarija nutrauks studijas, bet toliau ruoš kursus būsimiems kunigams

BNS Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarija atsisako aukštojo mokslo studijų, tačiau toliau organizuos paruošiamuosius...

Kibernetine ataka prieš Švedijos įstaigas ir parduotuves įtariami Rusijos programišiai

AFP-BNS Dėl išpirkos reikalaujančios programinės įrangos atakos, kurią, kaip manoma, įvykdė Rusijos programišių grupuotė, sutriko...

Daugiau

Kritiškasis kino režisierius Jean-Luc Godard. Pozityvus žmogus pradėdavęs nuo negatyvo

Tie2.lt Žinomas prancūzų režisierius Jean-Luc Godard gimė 1930 m. gruodžio 3 d. Paryžiuje. Jo tėvai...

Europoje labai padaugėjo tymų atvejų

AFP-BNS Praėjusiais metais Europoje labai padaugėjo tymų atvejų: užregistruota 30 tūkst. susirgimų, ir tai yra...

Telšių kunigų seminarija nutrauks studijas, bet toliau ruoš kursus būsimiems kunigams

BNS Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarija atsisako aukštojo mokslo studijų, tačiau toliau organizuos paruošiamuosius...