Tie2.lt
Birželio 6 d. šalia verslo centro NARBUTO 5 Vilniaus Narbuto gatvėje atidengta Vytauto Viržbicko plieno skulptūra „Pradinė mintis“. Šį meno kūrinį skulptorius dedikuoja bet kokiam rezultatui reikalingai ir neretai sudėtingai pradžios akimirkai.
Pasak V. Viržbicko, kiekvienas didesnis ar mažesnis pasiekimas turi savo pradžią: įkvėpimus ir mintis, o tuomet – ryžtą, pirmuosius žingsnius, bandymus. Mes paprastai džiaugiamės rezultatu, bet dažnai pamirštame jį lėmusias pirmąsias mintis. O būtent jose slypi didžioji energija.
Tad skulptūroje „Pradinė mintis“ kiekvienas galės įžvelgti sau artimiausią pradžią. Derinant skirtingų faktūrų paviršius, V. Viržbickas sukūrė unikalią visumą, kurią galima interpretuoti kaip mūsų visatą pradėjusį didįjį sprogimą ar naujus pasaulius ir elementus kuriančią supernovą. Kiti meno kūrinyje įžvelgs žydėti pradedančios gėlės žiedą ar pirmąsias idėjas užrašyti padėjusio pieštuko drožlę.
„Kiekvienas mūsų turime ir šimtus asmeninių pradžių: darbuose, moksluose, šeimoje, santykiuose, profesiniame ir asmeniniame tobulėjime. Norėjau, kad kūrinys įkūnytų pradžios akimirką, kuri yra lemiama tiek rezultatui, tiek procesui, tiek pamokoms ir įkvėpimams dar kitoms naujoms pradžioms“, – sako V. Viržbickas.
Pasak jo, pasirinkta fiziškai sunki ir sunkiai apdirbama medžiaga – plienas – taip pat įkūnija pradžios mentalinį sunkumą. Tačiau skulptūrą persmelkianti šviesa sunkiai pradžiai suteikia progreso ir rezultatų regimybę.
„Be pradinės minties nebūtų nei proceso, nei atradimų, nei, juo labiau, rezultatų. Todėl gerbkime ir švęskime pradžią bei tuos, kurie ryžtasi pradėti“, – teigia skulptorius.
Skulptūra „Pradinė mintis“ yra vieša ir prieinama bet kuriuo paros metu T. Narbuto g. 5 Vilniuje.
Vytautas Viržbickas gimė 1987 m. Vilniuje. 2012 m. baigė Vilniaus dailės akademijos skulptūros bakalauro ir magistro studijas. Menininkas yra surengęs asmenines parodas Lietuvoje, Italijoje, Austrijoje ir Prancūzijoje, jo kūriniai laikomi arba eksponuojami Belgijos Servais šeimos, „MO Muziejaus“, taip pat privačiose Austrijos, Lietuvos ir kitų šalių kolekcijose.