AFP-BNS
Automobilių gamybos grupė „Stellantis“, kuriai, be kita ko, priklauso „Jeep“ ir „Fiat“, antradienį pranešė į trijų naujų „Peugeot“ elektrinių arba hibridinių modelių kūrimą ir gamybą savo gamykloje Prancūzijos rytuose esančiame Miulūzo mieste investuosianti 1 mlrd. eurų.
Ši investicija yra dalis bendrovės ateinančių penkerių metų trukmės ir 60 mlrd. eurų vertės plano atgaivinti pelningumą.
Nauji modeliai bus kompaktiški sedanai ir visureigiai, skirti sustiprinti „Peugeot“ pozicijas „pagrindiniame segmente“, kuriam tenka 30 proc. Europos automobilių pardavimų, teigė „Stellantis“.
Europos automobilių gamintojai stengiasi išlikti konkurencingi savo rinkoje ir vis aktyviau pereina prie ekologiškų modelių, tuo pačiu susidurdami su aršia konkurencija iš Kinijos bendrovių pusės. Pastarosios vis aktyviau veržiasi į Europos rinką ir siūlo pigesnius automobilius.
„Stellantis“ vadovas Antonio Filosa (Antonijus Filosa) šių metų pradžioje pripažino, kad buvo pervertinta elektromobilių paklausa, dėl to buvo atliktas milžiniškas 22 mlrd. eurų vertės nuostolių nurašymas ir pradėta strateginė veiklos peržiūra. Nuo to laiko bendrovė paskelbė apie naują elektromobilių gamybos platformą „STLA One“, skirtą gamybos sąnaudoms sumažinti ir naujų modelių gamybai pagreitinti.
Ketvirta pagal dydį pasaulyje automobilių gamintoja dabar sutelkia dėmesį į keturis iš savo 14 prekių ženklų – „Peugeot“, „Fiat“, „Jeep“ ir „Ram“, tuo pačiu 20 proc. mažindama savo gamybos pajėgumus Europoje, t. y. apie 800 000 automobilių per metus.
Ji taip pat bendradarbiauja su Kinijos partnerėmis ir siekia padidinti pardavimus Prancūzijoje ir užsienyje. Neseniai „Stellantis“ ir kinų „Dongfeng“ pasirašė susitarimą dėl bendros įmonės, pagal kurį bus kartu vykdoma gamybos, pardavimo ir inžinerinė veikla Europoje.

