AFP-BNS
Socialinis tinklas „TikTok“ ketvirtadienį pareiškė ginčijantis Europos Sąjungos mokestį už turinio moderavimo įstatymo vykdymą, praėjus dienai po to, kai „Facebook“ savininkė „Meta“ paskelbė apie panašų žingsnį.
Ši dalijimosi vaizdo įrašais programėlė įtraukta į labai didelių interneto platformų, kurios pagal naująjį bloko Skaitmeninių paslaugų aktą (DSA) turi laikytis griežtesnių taisyklių, sąrašą.
Į sąrašą įtrauktos įmonės turi mokėti mokesčius Europos Komisijai (EK), kad būtų finansuojamas DSA vykdymas.
Tačiau „TikTok“ teigė nesutinkanti su mokesčio apskaičiavimo būdu, nors ir patvirtino, kad praėjusiais metais jį sumokėjo.
„Nesutinkame su mokesčiu ir teikiame apeliaciją dėl kelių priežasčių, įskaitant tai, kad apskaičiuojant bendrą sumą buvo remiamasi klaidingais trečiosios šalies atliktais mūsų aktyvių mėnesio naudotojų skaičiaus vertinimais“, – sakoma „TikTok“ atstovo spaudai pareiškime.
Praėjusiais metais „TikTok“ teigė, kad ES šalyse turi vidutiniškai 125 mln. aktyvių naudotojų per mėnesį.
Pagal DSA platformos verčiamos labiau kontroliuoti turinį internete ir reikalaujama, kad jos imtųsi aktyvesnių veiksmų, siekdamos apsaugoti pirkėjus internete nuo sukčiavimo.
Komisija teigė, kad į jos sudarytą labai didelių platformų sąrašą įtrauktos bendrovės iki praėjusių metų pabaigos visos sumokėjo mokesčius.
EK atstovas sakė, kad mokestis apskaičiuojamas proporcingai paslaugos mastui – pagal naudotojų skaičių ES šalyse – ir neviršija „bendros viršutinės ribos (nustatytos 0,05 proc. metinių pasaulinių grynųjų pajamų) kiekvienam paslaugų teikėjui“.
Trečiadienį „Meta“ irgi pareiškė nesutinkanti su šio mokesčio apskaičiavimo metodika.
DSA didžiausioms įmonėms įsigaliojo praėjusiais metais, o nuo 2024 metų vasario 17 dienos bus taikomas visoms bendrovėms.
ES taip pat susiduria su internetinių mažmenininkų „Amazon“ ir „Zalando“, kurie nesutinka su jų priskyrimu labai didelių įmonių kategorijai, teisiniais prieštaravimais.